Za prenos domene se običajno odločimo v primeru zniževanja stroškov. Morda je razlog nepričakovano povišanje cene ob podaljšanju domene ali pa kakšen drug razlog zaradi katerega se odločite za prenos domene k cenejšemu ponudniku. Pomembno je izpostaviti, da prenos domene vedno poteka med registrarji, oseba, ki želi izvesti prenos pa mora samo oddati obrazec za prenos domene in tako sprožiti postopek za prenos. Novi registrar bo preveril ali je vaša domenska končnica zaklenjena ali odklenjena. Nekatere so odklenjene, a če je vaša zaklenjena, vam bo to sporočil, vi pa mu boste posredovali EPP kodo oz. kodo za avtentifikacijo. In šele po-tem se bo sprožil prenos domene. Slednje pomeni, da vam bo registrar na vaš e-mail naslov poslal povezavo. Ko boste na njo kliknili, boste v tistem trenutku sprožili postopek prenosa.
Na spletni strani ponudnika, registrarja poiščete obrazec za prenos domene na drugega registrarja . Prenesete lahko samo domeno, ali pa domeno skupaj s paketom gostovanja.
Kakorkoli se boste že odločili, odločite se za kompetentnega, strokovno izvrstno podkovanega, izkušenega registrarja, s katerim bo postopek prenosa potekal gladko in vam ne bo povzročal stresa.
S takšnim registrarjem ob strani je prenos domene hiter in enostaven. Še dodaten bonus je, da omogoča nemoteno delovanje vaše spletne strani med samim prenosom in da pri tem ne izgubite nikakršnih podatkov. Pri tem niti ni strahu, da se že plačano obdobje zakupa ne bi preneslo naprej. Ob prenosu bo torej domena ostala zakupljena za preostanek časa (ki je še ostal do konca zakupa), lahko pa hkrati s prenosom, podaljšate tudi domeno. Običajno je takojšnje podaljšanje (ob prenosu) cenejše, kot pa podaljšanje po izteku zakupa domenske končnice.